CZ|EN

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Jmenuji se Radek Moravec a jsem český umělec. Jak s oblibou říkám, nemohu zůstat jen u jedné části spektra výtvarného umění, a proto se má práce line od fotografie, kde jsem začínal, přes grafický design, videotvorbu, malbu až k sochařství v podobě reliéfů na plátně.

V mé práci se propojují dva světy. Prvním z nich je realita v podobě lidského těla, architektury, přírodních prvků, druhý svět představují abstraktní, emočně zbarvené prvky, které vyobrazují, charakterizují a doplňují již zmíněnou realitu. Témata si vybírám velmi různorodá, přesto je skládám do komplexně promyšlených kontextů. Nerad však divákům sděluji, co se v mé práci konkrétně objevuje. Chtěl bych, aby se každý zastavil a přemýšlel, co vlastně v daném díle je, proč jsem to tak udělal a co je daným dílem myšleno. Samotné bádání druhých považuji za součást mé tvorby. Jeden z hlavních důvodů, proč jsem se vydal na cestu výtvarného umělce, vystihuje můj citát: "I don't want to live forever. I want to create something that will."